O MNIE

Z rynkiem kapitałowym związany od 1995 roku, najpierw jako analityk, a później zarządzający aktywami w DM Penetrator/Trigon oraz w późniejszym okresie TFI Copernicus oraz W Investments. W latach 2004/05 Dyrektor działu analiz w IDMSA, a także po powrocie z USA, prywatny makler w DI XELION. Analityk czołowych serwisów finansowych oraz wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zwolennik analizy technicznej, ze szczególnym uwzględnieniem technik japońskich

KONTAKT

 • LinkedIn Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black

KARIERA ZAWODOWA

 • 2015- zawodowy trading w ramach Lucjantrade.com (trading, inwestycje systemowe od 2008 roku)

 • 2014-2015: Zarządzający aktywami- DM W Investment

 • 2013-2014: Trader- DI XELION

 • 2011-2013: Zarządzający aktywami: USA- LTT Cleveland (zarządzanie ekspozycją na rynki europejskie w ramach LucjanTrade.com)

 • 2010-2011: Zarządzający aktywami- Copernicus Capitał TFI

 • 2005-2010: Dyrektor Asset Management Department, główny zarządzający aktywami- TRIGON

 • 2003-2005: Dyrektor Działu Rekomendacji i Analiz IDMSA.PL

 • 2000-2003: Główny analityk rekomendujący- Wydział Rekomendacji i Analiz-  Dom Maklerski "Penetrator" centrala w Krakowie

--------------------------------------------------------------------------------------

 • 2012-2015: MacroNEXT.com- współwłaściciel, analityk

 • 2002-2012: Analityk płatnego serwisu finansowego www.stooq.pl

 • 2001-2002: Analityk Bankier.pl (po fuzji z Euromoney Polska)- analizy rynków technikami japońskimi

 • 2000-2001: Analityk Euromoney Polska- analizy rynków technikami japońskimi

HALL OF FAME

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

B jak Brat

Andrzej- to on jako pierwszy zaraził mnie giełdą, ale przede wszystkim to prawdziwy brat, na którego zawsze mogę liczyć w każdej sytuacji. Obecny wciąż na rynku finansowym jako specjalista. Dzięki

 

C jak Cleveland

CLEVELAND- miasto, którego nigdy nie zapomnę, będące w tle niezwykle ważnych zmian w życiu prywatnym oraz zawodowym. 

 

D jak DM Penetrator

DM PENETRATOR traktowałem jak dom. To tam zaczynałem mając 18 lat trading w starej dobrej sali dogrywek. To tam inwestowało się w Elektrim, Universal, Exbud itd. To tam pobierało się pierwsze dane do programów technicznych na dyskietce, to tam zawarłem pierwszy kontrakt terminowy. To tam wreszcie przepracowałem wiele lat w najlepszej możliwej atmosferze poznając najbardziej wartościowe osoby. 

 

E jak Euromoney.pl

EUROMONEY.PL- pierwszy portal finansowy sprzed wielu wielu lat, to tam wprowadziliśmy (pod kierownictwem Piotra Kuczyńskiego) rynek on-line,  który obecnie jest standardem w najbardziej znanych portalach finansowych. 

 

F jak Final Truth

Final Truth- gdyby ktoś mnie zapytał o najlepszy utwór byłby to właśnie ten skomponowany przez Mariusza Dudę (wokalistę Riverside) w solowym projekcie Lunatic Soul. Intrygujący, mroczny z piękną wybuchową końcówką. 

 

N jak Nowa Huta

Nowa Huta- stąd pochodzę i tutaj się wychowałem. Patriotyzm lokalny to rzecz najważniejsza, także ten piłkarski, klubowy

 

K jak Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka- zdecydowanie najbardziej ulubione miejsce do odpoczynku w Polsce. Magia tego miejsca ciągnie się za mną przez całe życie. Myślę, iż bez problemu zdałbym egzamin na przewodnika. 

 

P jak Piotr Kuczyński

Piotr Kuczyński- oj ile lat minęło. Piotr to dla mnie najlepszy analityk makroekonomiczny, mający ogromną i szeroką wiedzę a także człowiek na którego zawsze mogłem liczyć w sprawach prywatnych.  Przeżyliśmy razem czasy, kiedy jechało się na rozprawy StalExportu a o efektach dzwoniło z najbliższej budki telefonicznej (komórek jeszcze wtedy chyba nie było). Przeżyliśmy hossy, bessy a także wspólną pracę w portalach finansowych z obecnym macronext.com. Dla mnie człowiek legenda rynku kapitałowego w PL. 

 

PTB jak Portland Trail Blazers

PORTLAND TRAIL BLAZERS- to oni a nie Chicago, Miami czy Lakers zdobyli kilka lat temu moje serce w rozgrywkach NBA. Na żywo oglądani kilka razy, w TV każdy mecz jest małym świętem. Go Blazers!

 

T jak Tomasz Załęcki

Tomasz Załęcki- przez długi okres naczelnik wydziału zarządzania DM Penetrator. To u niego odbyłem pierwszą w życiu rozmowę rekrutacyjną mając niewiele ponad 19 lat (zakończoną zresztą sukcesem. To od Tomka złapałem bakcyla tworzenia systemów transakcyjnych. Super kolega działający dalej w branży finansowej (www.SuperFOREX.pl, www.PIB-Obligacje.pl, www.PIB-Finanse.pl)