Szukaj
  • NEWS

BREXIT TRADING


BREXIT

Gdzieś widziałem twitterową ankietę- „jakie szczególne wydarzenie było dla Ciebie najważniejsze z punktu widzenia tradingu”

Dla mnie osobiście wszystko przebija WTC, ale to głównie z powodu tragedii jaka się wtedy wydarzyła, szczególnie, iż staram się do tematyki katastroficznej podchodzić w szczególny sposób, bo już raz miałem być tam, skąd się nie wraca (SwissAir 111). Z WTC zgłębiłem więc także wszystkie dokumenty próbujące wniknąć w psychikę osób uwięzionych w wieżach. Z punktu widzenia handlu, z tego co pamiętam, pozostały mi lekkie krótkie pozycje a także wcześniejsze, z punktu widzenia czasu zapewne szczęśliwie, zrealizowane stopy przed ogólną paniką rynkową.

Oczywiście przez te lata były jeszcze kryzysy (azjatycki, rosyjski) a także chociażby obecny w owej ankiecie Lehman. Akurat owe tąpnięcie dało całkiem przyzwoitą okazję do krótkiej pozycji a i ogólne spojrzenie na problem zupełnie odbiegało od WTC. Kolejny w kolejce ankietowej znalazł się sławny dzień CHF- tutaj także wyglądało to z punktu widzenia tradingu bardzo korzystnie.

Generalnie te szczególne wydarzenia, nie licząc wspomnianego WTC, były okazjami, które aż tak nie wpływały na roczne systemowe stopy zwrotu no może nie licząc GREXITu, gdzie problemy w 2Q 2015 miał system DAXa

Jak w tym wszystkim znajduje się BREXIT? Kapitałowo niewiele się zmieniło, ale z puntu widzenia psychiki bardzo wiele. O tym w THOUGHTS w ramach samobiczowania


21 wyświetlenia