Szukaj
  • NEWS

Dziennik Tradera- 2Q 2016


Coś szybko mijają te kolejne kwartały. Jako, iż dzisiaj już brak pozycji na wszystkich rynkach to tradycyjnie szybkie podsumowanie tych kolejnych trzech miesięcy tradingu

POLSKA

Nie była to sielanka a’la 2Q 2015. Szczególnie emocjonujące okazało się rozjechanie wyników między dwiema strategiami. Jedna z nich załapała się nawet lokalnie na Brexit, aczkolwiek sumaryczne szkody nie były z uwagi na moduł alokacyjny zbyt różniące się od typowych strat w ramach „normalnych” obsunięć kapitału. Nie zmienia to faktu, iż fluktuacja wynikowa okazała się spora a cały kwartał krążył od lokalnych historycznych maksimów do obsunięć rzędu 30-40% wartości zakładanych na ten rok. Płynność wciąż nie pozwala na zwiększenie skali handlu, bardziej trzeba zastanawiać się jak zawsze nad realokowaniem środków na innych parkietach- tutaj bez zmian.

NIEMCY

Rok temu wyglądało to kiepsko w 2Q, chociaż cały rok zakończył się solidnym podejściem systemowym. Podobnie jest na razie w 2016. Pierwszy kwartał całkiem miły w drugim pojawia się ponownie zauważalne obsunięcie. Na dodatek lokalne minima systemowe musiały psuć mi humor w RIPCITY. Czerwiec już wyglądał tutaj lepiej, generalnie więc kwartał sumarycznie wyszedł akceptowalnie i zdecydowanie lepiej niż w 2015 roku.

To, co zaczyna doskwierać to płynność. Może to kogoś zdziwi, ale rynek niemiecki zaczyna mieć problemy z oferowaniem atrakcyjnego karnetu zleceń- oczywiście nie mówię tutaj o wartościach jednego kontraktu FDAX.

USA

Właśnie o to chodziło. Wyjście na Stany to była konieczność z uwagi na zapewnienie dodatkowej płynności ale oczywiście pojawia się tutaj nadzieja na także solidne wyniki. Pierwszy kwartał okazał się na rozgrzewkę dosyć nudny aczkolwiek stabilny, drugi już bardzo miły z punktu widzenia wyników okraszonych dodatkowo niskimi obsunięciami kapitału a przecież działo się przez te 3 miesiące sporo. Przy zmienności wynikowej w Niemczech oraz Polsce tego mi było trzeba


45 wyświetlenia