Szukaj
  • NEWS

Gdyby nie spacer w Portland czyli o TOP6 słów kilka


Źle zaczął się ten rok, szczególnie w jednym segmencie inwestycyjnym, ale o tym pisać będę po pierwszym kwartale. Tymczasem wracam myślami do pewnego spaceru w Portland, kiedy podjąłem decyzje o zaprzestaniu publikacji portfela TOP6 po kilku latach jego obecności w sieci (dokładnie na trzecim krześle po prawej)

Powody tej decyzji były lekko emocjonalne i co tutaj ukrywać skupiały się głównie na irytacji w kwestiach zainteresowania- zdecydowanie liczyłem na większe docenienie wyników w systemie PWYW (Pay what you want)

Zresztą po owej decyzji pojawiły się tylko trzy osoby, które rzeczywiście żałowały tamtejszego „portlandowego” spaceru, z których najbardziej pozdrawiam szczęśliwego ojca drugiego dziecka

Tymczasem portfel TOP6 po przetrwaniu całego okresu słabej koniunktury na GPW teraz dokłada kolejne cegiełki wzrostu. Od owego maja 2016 roku skumulowana stopa zwrotu wzrosła z okolic 100% do teraźniejszych 190% a jesteśmy w trakcie kolejnego udanego miesiąca akcyjnego.

Wykres historyczny od startu zmienionego serwisu Macronext.pl (który swoją drogą serdecznie pozdrawiam- łezka się w oku kręci na wspomnienie) prezentuje się następująco

A z ciekawości portfel lutowy tak:


251 wyświetlenia