Szukaj
  • Krzysztof Łucjan

Wszystko, co chcesz wiedzieć o dopłatach do ropy, ale boisz się zapytać
Jakby nie spoglądać dnia 20.04.2020 mamy historyczną chwilę- kontrakt na majową dostawę ropy kontraktów CME sięga w tym momencie 50$....MINUS 50$ Zanim jednak weźmiemy do ręki kanister i pójdziemy poprosić o surowiec z dopłatą - szybka ściąga.


Po pierwsze karnisterek nie może być mały. Jeden kontrakt to 1000 baryłek. Jedna baryłka to 42 galony amerykańskie a niestety lub stety musimy to jeszcze pomnożyć przez kilka litrów. Konkretnie wychodzi nam rejon 159 litrów a baryłeczek jest jak wspomnieliśmy 1000


Dodatkowy problemik to sam odbiór, który niestety czeka nas w dalekiej Oklahomie. To też rejony drużyny, która ostatnio dostała szybkie 4-1 od Portland w Play-off. To akurat była dobra informacja, gorsza, iż owe 1000 baryłek będziemy musieli sobie zabrać z rejonów Cushing. Dla ułatwienia w nawigacji posiłkujemy się kodem 74023 (trochę czasu na dotarcie tam mamy chociaż trzeba zapowiedzieć się 3 dni przed 25 maja)

Oczywiście do tego jeszcze czeka nas ekspresowa nauka zakupu samego kontraktu oraz oczywiście wszelkie kwestie podatkowe itd.


Generalnie jednak da się.


Aha- no i #zostanwdomu :)

380 wyświetlenia